Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elektryfikacja przyniesie kryzys?

26 listopada 2019 | Ekonomia i rynek | Martin Śliwa
Próby przestawiania branży na produkcję elektryków  już dziś przekładają się na znaczne cięcia zatrudnienia  w fabrykach
źródło: materiały prasowe
Próby przestawiania branży na produkcję elektryków już dziś przekładają się na znaczne cięcia zatrudnienia w fabrykach

Przejście motoryzacji na napęd elektryczny nie wróży spokojnej przyszłości. Będzie to raczej trudne wyzwanie dla całej branży i klientów.

 

Bernhard Mattes, lobbysta, ustępujący prezes niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (VDA) i były szef niemieckiego oddziału Forda, spodziewa się, że przejście na napędy elektryczne stworzy swego rodzaju kryzys w branży motoryzacyjnej. W samych tylko Niemczech kosztować będzie dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

– Zakładamy, że zniknie około 70 tysięcy miejsc pracy – powiedział w sobotnim wydaniu „Kölner Stadt-Anzeiger" ustępujący szef VDA.

Obiecanki Tesli

Po ostatniej, euforycznie przyjętej w Niemczech, decyzji o budowie fabryki Tesli niedaleko Berlina okazało się, że do produkcji potrzebnych będzie dużo mniej osób, niż początkowo zakładano. Produkcja ogniw jest wysoce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11518

Wydanie: 11518

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament