Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rada gminy może ustanawiać strefy wolne od dymu tytoniowego

26 listopada 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Rada gminy może ustalić, w drodze uchwały, że określone miejsca przeznaczone do użytku publicznego, będą stanowić strefy wolne od dymu tytoniowego. Radzie nie wolno jednak modyfikować rozwiązań przyjętych przez ustawodawcę.

- Rada gminy chce ustalić wysokość kary za palenie tytoniu na przystankach komunikacji publicznej, a także sprecyzować co należy rozumieć przez „przystanek". Czy przysługują jej takie uprawnienia?

Nie.

Miejsca, w których zabronione jest palenie wyrobów tytoniowych, w tym nowatorskich wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych, określa art. 5 ust. 1 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (dalej u.o.z.). Należą do nich m.in. środki pasażerskiego transportu publicznego i obiekty służące obsłudze podróżnych oraz przystanki komunikacji publicznej.

W art....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11518

Wydanie: 11518

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament