Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Aktualność polisy OC a wykazanie spełniania warunków postępowania

26 listopada 2019 | Dobra Administracja | Sylwester Kuchnio

Wykonawca musi wykazać zamawiającemu spełnienie warunku udziału w postępowaniu w terminach wskazanych przez zamawiającego. Wszystkie później przedstawiane dokumenty są dokumentami spóźnionymi.

Kwestia datowania dokumentów dotyczących warunków udziału w postępowaniu lub podstaw wykluczenia oraz datowania stanów faktycznych czy stosunków, do których się odnoszą (które dokumenty potwierdzają), pozostaje niezmiennie interesująca i ciągle zaskakuje bogactwem wątków i problemów poddawanych osądowi Krajowej Izby Odwoławczej. Tego typu sytuacji, a konkretnie sposobu potwierdzania warunku posiadania ubezpieczenia OC przy pomocy stosownej polisy, dotyczył wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 22 sierpnia 2019 r., sygn. akt KIO 1551/19.

Stan faktyczny

Zamawiający wykluczył wykonawcę z udziału w postępowaniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) w związku z niewykazaniem spełniania warunku posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 milion złotych. W oświadczeniu złożonym na podstawie art. 25a ust. 1 Pzp z 26 czerwca 2019 r., dotyczącym spełniania warunków udziału w postępowaniu, które zostało załączone do oferty złożonej 26 czerwca 2019 r. wykonawca oświadczył, że spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz że informacje przekazane w oświadczeniu są aktualne i zgodne z prawdą.

Zamawiający, działając na podstawie art. 26 ust. 2 Pzp, skierował do wykonawcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11518

Wydanie: 11518

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament