Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skuteczne wdrożenie pracy zdalnej

22 grudnia 2022 | Raporty RZ | MAGDALENA ZGŁOBICA

Procesy HR | Firmy dostaną dwa albo sześć miesięcy na przygotowanie organizacji do zmian.

Pracodawcy już od długiego czasu mogli spodziewać się uregulowania pracy zdalnej w kodeksie pracy. Pierwszy projekt w tym zakresie został opublikowany w 2021 roku. Ostateczny kształt nowelizacji wydaje się przesądzony, ale zawsze istnieje możliwość zmian do samego końca procesu legislacyjnego. Tak też w jednej z ostatnich wersji projektu ustawodawca wydłużył termin wejścia w życie przepisów do dwóch miesięcy.

To oznacza, że zakłady pracy, w których pracownicy wykonują swoje zadania choćby częściowo zdalnie, mają nadal niewiele czasu, żeby zapoznać się ze zmianami i je wdrożyć. Jest jednak wyjątek. W przypadku zakładów, w których pracownicy świadczą telepracę, przez sześć miesięcy od wejścia w życie ustawy praca w tej formie może być kontynuowana na warunkach określonych w porozumieniu lub regulaminie lub na podstawie wniosku pracownika.

Implementacja na różne sposoby

Pracodawcy stosujący dotychczas pracę zdalną na podstawie specustawy covidowej muszą podjąć szybkie działania wdrażające nowe rozwiązania kodeksowe lub zarządzić powrót do pracy stacjonarnej. Drugie rozwiązanie jest rekomendowane, gdy terminowe przygotowanie się do kodeksowej zmiany...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12452

Wydanie: 12452

Spis treści
Zamów abonament