Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mapa w czasie rzeczywistym to marzenie naszej branży

22 grudnia 2022 | Ekonomia i rynek | Robert Przybylski
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Członek zarządu TomTom i szef TT Maps Alain de Taeye zapowiada, że jego firma we współpracy z gigantami technologicznymi zamierza konkurować z Google Maps również w telefonach komórkowych.

Skąd pomysł na fundację i mapy w otwartym formacie?

Świat potrzebuje dokładnych map z różnymi poziomami dokładności. Pojedyncza firma nie sprostałaby temu wyzwaniu i współpraca jest jedynym wyjściem. Stąd narodził się pomysł Overture Maps Foundation, stworzonej przez TomTom, wraz z Amazon Web Services (AWS), Metą i Microsoftem pod kierownictwem Linux Foundation.

Zapraszamy inne podmioty (prywatne, państwowe, samorządy, które mają np. mapy bazowe ulic, POI, plany zabudowy) do dzielenia się danymi na tej otwartej platformie. W ten sposób zrobimy najlepszą mapę na świecie. To największa innowacja, odkąd zacząłem pracować w cyfrowych mapach w latach 80.

Czyli tworzycie nowy standard map?

Tak, chcemy stworzyć nowy standard, referencyjną mapę dla deweloperów całego świata. Celem jest osiągnięcie mapy standardowej dla całego globu. Ponieważ wspiera nas Amazon, Meta i Microsoft, mamy szansę zachęcić i przyciągnąć innych dużych i małych graczy do tego projektu. To przedefiniowanie warunków działania dla przemysłu mapowego. To największa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12452

Wydanie: 12452

Spis treści
Zamów abonament