Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepożądani w Polsce za wsparcie dla Putina

22 grudnia 2022 | Kraj | Izabela Kacprzak

21 osób, głównie białoruskich i rosyjskich polityków, z zakazem wjazdu do naszego kraju. Zdaniem ABW stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i międzynarodowej pozycji RP.

Serghei Rachkov, polityk zasiadający w Zgromadzeniu Narodowym Republiki Białorusi, który twierdził m.in., że Polska ingeruje w wewnętrzne sprawy Białorusi i odpowiada za napiętą sytuację bezpieczeństwa w regionie; milicjant Ivan Mamaiko, zasiadający w Izbie Reprezentantów Białorusi, który oskarżał Polskę o działania hybrydowe – to tylko dwóch z 12 obywateli Białorusi, których Polska wpisała właśnie na listę sankcyjną.

Lista, która powstała pod koniec kwietnia jako odpowiedź na agresję Rosji na Ukrainę, jest aktualizowana na wniosek polskich służb specjalnych – ABW, CBA, SKW. Dotychczas jednak sankcjami byli objęci przede wszystkim obywatele Federacji Rosyjskiej, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12452

Wydanie: 12452

Spis treści
Zamów abonament