Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będą dodatkowe badania medycyny pracy

22 grudnia 2022 | Kadry i Płace | Karolina Kanclerz Oskar Kwiatkowski

Za zgodą pracownika lekarz przeprowadzający badanie wstępne, okresowe albo kontrolne skieruje go do udziału w programie zdrowotnym lub programie polityki zdrowotnej.

Wraz z nowelizacją kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej oraz kontroli trzeźwości, Sejm 1 grudnia br. przyjął zmiany dotyczące nowych badań profilaktycznych pracowników. Rozszerzeniu ma ulec art. 229 kodeksu pracy poprzez wprowadzenie możliwości skierowania pracownika, za jego zgodą, do udziału w programie zdrowotnym lub programie polityki zdrowotnej. Zmiany mają przyczynić się m.in. do zwiększenia wykrywalności chorób w ich wczesnym stadium.

Wstępne, okresowe i kontrolne

Badania profilaktyczne są istotne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Aktualne orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwskazań do pracy jest warunkiem niezbędnym do dopuszczenia do pracy nowego pracownika, a jego wydanie zabezpiecza interes pracodawcy. Wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadzane są bowiem na podstawie skierowania wydanego przez pracodawcę, a uchylenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12452

Wydanie: 12452

Spis treści
Zamów abonament