Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przez brak prądu powrót z home office do biura

22 grudnia 2022 | Kadry i Płace | Patrycja Zawirska Marta Rogocz

Awaria sieci nie zwalnia pracownika zdalnego z wykonywania obowiązków. Jeśli wszystkie wymagają dostępu do prądu i sieci, a nie da się go zapewnić inaczej, pracodawca może odwołać polecenie wykonywania pracy zdalnej.

Ryzyko czasowych przerw w dostawie prądu wzrasta wraz z trudnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak zamiecie śnieżne lub silny wiatr. Krótkie usterki zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla nieprzerwanego działania firmy. Problemy pojawiają się, jeżeli awaria uniemożliwia wykonywanie pracy przez dłuższy czas. Dotyczy to również pracy świadczonej przez podwładnych z ich domów.

Niezbędne warunki

W dobie pandemii praca zdalna z benefitu pracowniczego stała się trwałym elementem naszej rzeczywistości. Zgodnie z obecną regulacją (art. 3 ust. 3 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i  zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, tekst jedn. DzU z 2021 r., poz. 2095 ze zm.) praca na home office może być wykonywana przez pracownika, który ma możliwości techniczne oraz lokalowe do jej wykonywania. Tymczasem warunkami niezbędnymi do świadczenia pracy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12452

Wydanie: 12452

Spis treści
Zamów abonament