Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakiej bankowości będzie potrzebował polski przedsiębiorca w najbliższych latach?

22 grudnia 2022 | Nowa normalność – Prognozy 2021 | Piotr Kowynia
Strategia, która opiera się na dostarczaniu dobrej jakości innowacyjnych usług w najlepszej cenie, zdecydowanie ma rację bytu
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Strategia, która opiera się na dostarczaniu dobrej jakości innowacyjnych usług w najlepszej cenie, zdecydowanie ma rację bytu
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Rok 2023 na pewno nas czymś zaskoczy. Chcę wierzyć w to, że będą to tylko miłe zaskoczenia. Na szczęście dużo zależy od nas samych, naszej zaradności i przedsiębiorczości. A to napawa optymizmem – pisze prezes Nest Banku.

Nest Bank specjalizuje się w usługach finansowych dla mikroprzedsiębiorców i małych firm. To blisko 3 miliony podmiotów, które tworzą w naszym kraju większość miejsc pracy i odpowiadają za ponad połowę polskiego PKB. Jesteśmy bankiem dla przedsiębiorców, dlatego przyglądamy się temu, jak sobie radzą i jakie czekają ich wyzwania w 2023 roku.

Kiedy myślimy o tym, co przyniesie rok 2023, warto zrobić krok wstecz i przypomnieć sobie, czego w analogicznym okresie oczekiwaliśmy po roku 2022. Martwiliśmy się głównie rozwojem epidemii i jej wpływem na nasze codzienne życie i ekonomię, a frontalna napaść Rosji na Ukrainę wydawała się nie tyle nieprawdopodobnym, ile szalonym scenariuszem. Dziś o epidemii Covid-19 prawie nie słychać, przynajmniej w naszej części świata, a wojna u naszych granic niestety stała się nową rzeczywistością. Z drugiej strony nie spełniły się te najgorsze obawy o los ukraińskich uchodźców w Polsce. Są już z nami blisko rok i razem dajemy radę. Natomiast to, w jaki sposób potrafiliśmy się przy tym procesie oddolnie zorganizować, jak wiele wykazaliśmy przy tym kreatywności i przedsiębiorczości, buduje w nas wiarę w naszą sprawczość, jakiej chyba nie doświadczaliśmy u siebie od czasów obalenia komunizmu.

Ogrom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12452

Wydanie: 12452

Spis treści
Zamów abonament