ESG to nowy styl prowadzenia biznesu
Dyskusje poświęcone tematyce ESG często koncentrują się na regulacjach i nowych obowiązkach informacyjnych. Wdrożenie strategii ESG wiąże się jednak także z koniecznością zmiany myślenia o biznesie jako takim oraz przyjęcia nowego stylu zarządzania.
Wdrożenie strategii ESG wiąże się jednak także z koniecznością zmiany myślenia o biznesie jako takim oraz przyjęcia nowego stylu zarządzania. Pożądanym efektem będzie nie tylko redukcja negatywnego wpływu na środowisko, większa dbałość o otoczenie społeczne, ale również usprawnienie procesów wewnątrz organizacji. W ten sposób zwiększa się atrakcyjność firmy w oczach inwestorów, kontrahentów, potencjalnych pracowników, a także klientów.
W ostatnich latach trzy litery ESG były odmieniane przez biznes na wiele sposobów. Unijne dyrektywy nałożyły na największe firmy obowiązek ujawniania informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju, w tym szeregu danych niefinansowych. Z każdym rokiem zakres ujawnień oraz krąg firm zobowiązanych do publikowania celów w obszarze ESG, strategii ich osiągania, postępów w ich realizacji będzie się poszerzać. Raporty pozafinansowe będą również poddawane audytowi, analogicznie jak dotychczas sprawozdania finansowe.
Nowe regulacje są przede wszystkim odzwierciedleniem zmieniającego się już od jakiegoś czasu podejścia do prowadzenia biznesu, w którym wyniki finansowe nie są jedynym wyznacznikiem oceny działalności firmy. To również istotny element...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta