Na drodze do neutralności klimatycznej
Wspierając unijne cele klimatyczne, Lidl Polska przyjął ambitne zobowiązania związane zarówno z ochroną klimatu, jak i zrównoważonym rozwojem.
Ochrona środowiska i zatrzymanie niekorzystnych zmian klimatycznych, jakich jesteśmy świadkami, to jedne z największych wyzwań, przed którymi stają gospodarki i biznes. Globalny plan działań na rzecz klimatu został zapisany w porozumieniu paryskim, kończącym szczyt klimatyczny ONZ w 2015 r. Jednym z kluczowych punktów jest zobowiązanie państw sygnatariuszy do zatrzymania globalnego wzrostu średniej temperatury poniżej 2 st. C wobec ery przedindustrialnej. Przy czym najlepiej byłoby, gdyby udało się go powstrzymać na poziomie 1,5 st. C.
Zatrzymać globalne ocieplenie
Zgodnie z tymi zobowiązaniami Unia Europejska planuje w 2050 r. ograniczyć do zera emisje gazów cieplarnianych. Firmy, które rozumieją, jak ważne jest zrównoważone prowadzenie biznesu wspierają te cele i podejmują własne zobowiązania dotyczące różnych obszarów swojej działalności.
Wśród takich firm jest handlowy gigant Lidl Polska. Firma przyjęła ambitne cele związane zarówno z ochroną klimatu, jak i zrównoważonym rozwojem. Co więcej, za tymi zobowiązaniami idą konkretne działania. Mają one realny wpływ na ochronę klimatu i środowiska m.in. ze względu na rynkową pozycję firmy. Obecnie Lidl ma w Polsce ponad 850...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta