Nestlé wspiera rozwój rolnictwa regeneratywnego
Nestlé stawia na zrównoważone systemy żywnościowe i inwestuje w rolnictwo regeneratywne, współpracując z rolnikami w Polsce.
Jest to konsekwencja globalnego zobowiązania spółki, która ogłosiła, że do 2030 roku ograniczy emisje dwutlenku węgla o połowę, tak by w 2050 roku osiągnąć zerową emisję netto.
Rolnictwo regeneratywne to takie podejście do uprawy, które polega na ochronie i odbudowie gruntów rolnych i otaczających je ekosystemów. Stosowanie regeneratywnych praktyk odgrywa ważną rolę w poprawie stanu gleby, przywracaniu obiegów wodnych i zwiększaniu bioróżnorodności. Poprawa żyzności gleby i zatrzymanie w niej dwutlenku węgla skutkuje ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych.
Istnieje korelacja między jakością żywności a metodami uprawy gleby. Rolnictwo regeneratywne pomaga uzyskać produkty wytwarzane z surowców pochodzących ze zdrowej gleby, bogatych w składniki odżywcze – zyskuje na tym planeta, rolnicy i konsumenci.
Dlaczego istotne jest wsparcie rolnictwa regeneratywnego?
Dla Nestlé, wiodącego producenta żywności, wspieranie rozwoju rolnictwa regeneratywnego jest kluczowe. Firma dąży do tego, by pozyskiwać w ten sposób 20 proc. kluczowych surowców do 2025 roku i 50 proc. do 2030 roku.
Wdrażanie regeneratywnych praktyk rolniczych pozwala chronić zasoby naturalne, zwiększać bioróżnorodność gleby, a także ograniczyć emisje gazów cieplarnianych....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta