Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Darmowy test towarów bez opodatkowania

15 marca 2024 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

Nieodpłatne testowanie próbek, które ma na celu pozyskanie informacji lub uniknięcie strat, jest związane z działalnością i nie podlega VAT.

W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) oddalił skargę kasacyjną fiskusa, który spierał się ze spółką o podatkowe skutki otrzymania towarów do przetestowania. Nie zgodził się, że taka sytuacja podlega VAT.

Partie testowe

Sprawa dotyczyła jednego z potentatów branży górniczej. We wniosku o interpretację spółka wyjaśniła, że jej procesy produkcyjne są skomplikowane i wymagają materiałów oraz urządzeń o określonych parametrach. Dlatego otrzymuje od zewnętrznych firm towary lub materiały do przetestowania. Chodzi o sprawdzenie ich przydatności w prowadzonej działalności i ułatwienie decyzji o ewentualnym zakupie. Podatniczka podkreśliła, że za otrzymane towary oraz ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12824

Wydanie: 12824

Spis treści

Reklama

Zamów abonament