Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fajterki macierzyństwa

27 listopada 2024 | Kultura | Jacek Cieślak
Jaś (Jan Lubas) i jego mama Kamila (Masza Wągrocka)
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Jaś (Jan Lubas) i jego mama Kamila (Masza Wągrocka)

Serial „Matki pingwinów” o osobach zajmujących się dziećmi z niepełnosprawnościami pojawia się, gdy niezakończone są prace nad ustawą o asystentach takich osób.

Ustawy wciąż nie ma, a Polska pozostaje krajem, w którym zachęca się do posiadania dzieci, lecz nie dba o nie i ich rodziny, gdy pojawiają się problemy zdrowotne nie do przezwyciężenia.

Fragment tej rzeczywistości przedstawiają „Matki pingwinów” według pomysłu Klary Kochańskiej-Bajon oraz w reżyserii jej i Jagody Szelc. To obecnie nr 1 wśród krajowych seriali Netflixa. Pokazuje wiele złożonych problemów, z jakimi może się spotkać każdy, kto postanowi mieć dzieci, zostaje babcią lub dziadkiem. Czasami są to sprawy, które nie rzucają się z początku w oczy, tak jak problemy Jasia (Jan Lubas).

Walka MMA

Potem pojawia się szkolny incydent z agresją, a profesjonalna analiza wskazuje, że mama musi przyjąć do wiadomości, że ukochane dziecko jest w spektrum autyzmu, a jego wybryk i usunięcie ze szkoły łączą się z wilczym biletem, bo żadna „normalna” szkoła, a nawet te specjalne, ekstrapłatne – nie chce przyjąć dziecka, które może wywołać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13037

Wydanie: 13037

Spis treści
Zamów abonament