Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Profesor Gołaś prezydentem Krakowa

30 października 1998 | Gazeta | DP

SAMORZňD

Pierwsze posiedzenia rad gminnych i miejskich

Profesor Gołaś prezydentem Krakowa

Dokończenie 1

Kandydatem SLD na marszałka sejmiku wielkopolskiego jest bezpartyjny czterdziestosiedmioletni Stefan Mikołajczak, pracujący obecnie w poznańskiej placówce BGŻ, a poprzednio kierujący Wydziałem Rolnictwa tutejszego Urzędu Wojewódzkiego. W Poznaniu z kolei powstanie koalicja AWS -- UW. Nie wiadomo, czy dojdzie do wyboru przewodniczącego (w najbliższy wtorek) , czy też sesja zostanie przerwana, by dać jeszcze czas AWS i UW na zawarcie porozumienia. Dotąd bowiem nie został przełamany impas wrozmowach obu ugrupowań. AWS i UW nie mogą się porozumieć co do obsady najważniejszych stanowisk i funkcji. Zdecydowały się dlatego wyłonić kilkuosobowe zespoły negocjacyjne.

Kraków ma prezydenta

Zdominowana przez AWS Rada Miasta Krakowa wybrała na prezydenta profesora Andrzeja Gołasia, członka Ruchu Społecznego AWS. Otrzymał 43 głosy. Poparł go cały Klub AWS oraz 5 radnych z koalicji UW -- UPR -- Ruch Inicjatyw Obywatelskich. Nie poparli prezydenta radni SLD, "Ojczyzny" oraz większość z koalicji UW -- UPR -- RIO. Przewodniczącym Rady został ponownie Stanisław Handzlik z AWS-SKL. Za jego kandydaturą głosowała cała AWS i Klub SLD.

Na wczorajszej sesji nie mogło być niespodzianek, gdyż AWS ma bezwzględną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament