Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Program gospodarczy Alfa

30 października 1998 | Moje Pieniądze | MZ

ŚCIEŻKA DO BOGACTWA

Program gospodarczy Alfa

Panowie, jeśli koniecznie chcecie obciążać dzieci długami budżetu, to niech to jednak będą wasze dzieci. Moje proszę zostawić w spokoju.

MICHAł ZIELIńSKI

Rząd, przygotowując ostateczną wersję projektu budżetu, obniżył ojeden punkt procentowy prognozę wzrostu gospodarczego w roku przyszłym. Taki jeden mały procencik to, bagatela, 5 miliardów złotych, mniej więcej tyle, ile wydaje się w Polsce na szkolnictwo wyższe. Nic też dziwnego, że natychmiast pojawiły się koncepcje, aby owych pięciu miliardów nie tracić. Stało się już tradycją, że pomysły wydawania pieniędzy, których nie ma, a co za tym idzie krytyka rządowej polityki hamowania inflacji, płyną zdwóch źródeł -- z SLD i Rządowego Centrum Studiów Strategicznych. Wypowiedź Leszka Millera, że "wPolsce w przyszłym roku nastąpi regres gospodarczy" można potraktować wyłącznie jako zagranie pod publiczkę. Na szczęście niezbyt celne, bo bardzo trudno jest przekonać wyborców (nawet tych, którzy słabo znają ekonomię i język polski) , że pięcioprocentowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament