Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Utargowane decyzje

30 października 1998 | Kraj | KG

-- Rząd będzie spójny, będzie sprawny i skuteczny -- Jerzy Buzek w exposé

Utargowane decyzje

KAZIMIERZ GROBLEWSKI

Spór o koncepcję podatków byłkolejnym, któregokoalicjanci nie umieli lub nie chcieli rozstrzygnąć między sobą po cichu, bez angażowania publiczności. W czasie rocznego wspólnego rządzenia AWS i UW nie tylko różniły się pod względem merytorycznym, ale i uprawiały ambicjonalne gry. Przygotowując wielkie reformy, koalicja zapomniała, że część swoich obietnic miała zrealizować szybko. AWS i UW wprowadziły i rozpowszechniły proceder obdarowywania wysokimi stanowiskami państwowymi swoich członków i sympatyków, którzy przegrali w ostatnich wyborach parlamentarnych. Rozrost Kancelarii Premiera i Rządowego Centrum Studiów Strategicznych wypacza idee przeprowadzonej w 1996/ 97 reformy centrum administracyjnego rządu.

Premier zapowiadał, że jesienią, po roku pracy rządu, oceni ministrów. Wtedy miało dojść do rekonstrukcji gabinetu. Jesień już jest, od czasu powstania rządu Jerzego Buzka minęło dwanaście miesięcy.

-- Mój rząd podejmie szybkie, energiczne działania. Będzie podejmować wszystkie potrzebne decyzje, również te trudne, nie zawsze popularne, ale konieczne, przynoszące po krótkim czasie pozytywne społeczne efekty. (. .. ) -- ten rząd, rząd...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament