Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie maspokoju pod Giewo

30 października 1998 | Moje Podróże | KP

Tatry przed zimą i wizytą przedstawicieli MKOl.

Nie maspokoju pod Giewo

Zakopane od ponad 100 lat robi karierę modnej miejscowości. Rocznie przyjeżdża tu kilka milionów ludzi, a więc wielokrotnie więcej, niż jest mieszkańców (30 tys. ). Większość turystów, bo 80 proc. , odwiedza Zakopane w sezonie wiosenno-letnim. W szczycie sezonu zimowego jest tu jednak około 200 tys. gości. W ostatnich latach pod bokiem zimowej stolicy Polski wyrosły inne popularne ośrodki wypoczynkowe, np. Bukowina czy Białka Tatrzańska, ale i tak na zakopiańskich Krupówkach widzi się sporo przybyszów z różnych stron kraju. Nie zawsze są to narciarze. Oni zaczynają wybierać alpejskie stoki, na których jeździ się łatwiej, przyjemniej i bez tłoku. Jeden karnet narciarski daje tam możliwość szusowania w dużym terenie nawet w kilku miejscowościach, a nie tylko na jednym stoku jak w Zakopanem.

Ceny pobytu w Alpach i Tatrach stają się już zbliżone. Oczywiście do kosztów urlopu za granicą trzeba dodać jeszcze dojazd, który -- przyznajmy -- w przypadku jazdy samochodem jest dość męczący w porze zimowej. Z tych to m. in....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament