Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Panowie na fotel. .. kosmetyczny

30 października 1998 | Nauka i Technika | KF

Na świecie liczą się dwie szkoły: włoska i francuska

Panowie na fotel. .. kosmetyczny

Kosmetologia coraz bardziej kieruje się w stronę medycyny. Korzysta z najnowszych odkryć z dziedziny biologii skóry. Preparaty pielęgnacyjne zawierają składniki aktywne uzyskiwane metodą biotechnologiczną, z najwyższej jakości surowców naturalnych. Kosmetyki przyszłości ze styku medycyny i kosmetologii mają leczyć skórę ze zmarszczek, chronić przed skażeniami cywilizacyjnymi, stresami, gwałtownymi zmianami pogody.

-- Maści zastępują kremy i nazywa się je kosmoceutykami. Są przyszłością kosmetologii -- mówił prof. Romano Cali ze słynnej kliniki piękności firmy Medique w Rzymie podczas Międzynarodowego Kongresu Kosmetycznego w Warszawie.

Prezes Derm Service Pologne Bogusława Witer przyznaje: -- Trudno sobie dziś wyobrazić zabiegi pielęgnacyjne bez wyciągów tkankowych czy też płynów biologicznych. W poszukiwaniu nowych i coraz lepszych rozwiązań spowolnienia procesu starzenia się skóry naukowcy sięgają do źródeł problemu -- do okresu embrionalnego, okresu, w którym komórki wykazują największą aktywność.

Na Międzynarodowym Kongresie Kosmetycznym pod hasłem "Młodo w XXI wiek" organizatorzy zaprezentowali dwie szkoły "kosmetyki medycznej" -- włoską i francuską.

Dr seksuolog...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament