Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uwolnienie regulowane

30 października 1998 | Gazeta | AM

Od stycznia ceny wolne, ale z ograniczeniami

Uwolnienie regulowane

Za niespełna dwa tygodnie wejdą w życie przepisy dotyczące zasad ustalania cen energii cieplnej i ciepłej wody. Nie będzie to jednak pełne uwolnienie cen -- ich wzrost na przyszły rok został ograniczony do maksymalnie 15 proc. Realnie ceny, ustalane według nowych przepisów, mogą zacząć obowiązywać najwcześniej pod koniec stycznia przyszłego roku.

Wejście w życie rozporządzenia (zawartego w Dzienniku Ustaw z 28 października) dotyczącego ustalania taryf na ciepło nie oznacza, że od razu będzie je można ustalać według nowych zasad. Przepisy te są "martwe", dopóki nie unieważni się rozporządzenia ministra finansów w sprawie taryf ciepła, które ustala maksymalne wskaźniki wzrostu jego cen. Jak dowiedziała się jednak wczoraj "Rz", takie rozporządzenie ukaże się jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej zacznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament