Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Małe szanse na przyspieszenie

30 października 1998 | Świat | JB MW

W sojuszu raczejwkwietniu

Małe szanse na przyspieszenie

Polska de facto już jest w NATO, nie ma więc potrzeby przyspieszenia daty jej formalnego przystąpienia. Do takiej konkluzji doszli w Brukseli przedstawiciele krajów "16". Maleją szanse na podjęcie w kwietniu, podczas szczytu NATO w Waszyngtonie, decyzji o przyjęciu kolejnych państw do sojuszu.

Dyplomaci NATO przyznają, że w ostatnich tygodniach przedstawiciele polskiego rządu są szczególnie aktywni w staraniach o formalne przystąpienie naszego kraju do sojuszu w styczniu. Ztakim przesłaniem przyjechał przed dwoma tygodniami do Brukseli premier Jerzy Buzek, zapoczątkowując -- jak twierdzą nasi rozmówcy -- prawdziwą ofensywę dyplomatyczną. Znacznie mniej aktywni mieliby być w tym względzie Czesi i Węgrzy.

Na razie sojusz pozostaje ostrożny wobec polskich starań. Zdaniem "16" przedstawiciele Polski już uczestniczą w pracach wszystkich gremiów NATO poza grupą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament