Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czerpać z trzeciego źródła

30 października 1998 | Moje Pieniądze | EW

1 kwietnia 1999 roku Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi rozpoczyna rejestrację

Czerpać z trzeciego źródła

Emeryturę na pewno będziemy dostawać z ZUS. Ci, którzy wejdą do drugiego filaru, będą ją otrzymywać także z funduszy emerytalnych. Poza tym dodatkowo możemy sami oszczędzać na starość. Ma nam to umożliwić trzeci, nie obowiązkowy filar reformy ubezpieczeńspołecznych. Trzeba tylko zdecydować, jak i gdzie oszczędzać.

-- Możemy lokować pieniądze w funduszach inwestycyjnych, kupić sobie polisę na życie, możemy sami oszczędzać lub uczestniczyć w pracowniczych programach emerytalnych -- mówi Paweł Sawicki, naczelnik Wydziału Legislacyjnego Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi (UNFE) .

Negocjacje już trwają

Na razie media informują o drugim filarze -- funduszach emerytalnych. Bo to jest filar obowiązkowy i już UNFE wydało pierwsze licencje na prowadzenie takich funduszy. Ruch informacyjny wokół trzeciego filaru zacznie się po Nowym Roku. Założyciele pracowniczych programów emerytalnych także muszą zarejestrować program w UNFE. Mogą się jednak o to starać dopiero od 1 kwietnia 1999 roku. UNFE będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament