Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poza sezonem

30 października 1998 | Moje Pieniądze | DW

SZTUKA WYDAWANIA PIENIĘDZY

Poza sezonem

Są na świecie miejsca piękne, niezależnie od sezonu. PoKazimierzu jestem gotowa chodzić nawet wlistopadzie. Możetylko będę żałować zapachu grilla w ogródku "U Michalaka", gdzie mięso marynowane tajemną bejcąmaskórkę chrupiącą, anie twardą. Brunatną, a nie czarną.

DANUTA WALEWSKA

Jest bardziej pusto niż podczas normalnych wakacji. Ciszej, spokojniej, bo dzieci są w szkołach albo przedszkolach. To zalety urlopów poza sezonem. Są i wady. Pogoda z pewnością nie ta, część atrakcji turystycznych nieczynna. No cóż, jest jednak o wiele taniej.

-- Za żadne skarby nie przyjeżdżajcie tutaj w sierpniu -- ostrzegał nas właściciel antykwariatu w modnej w tym roku Gandii na hiszpańskim wybrzeżu Costa Dorada, położonym pomiędzy Walencją a Alicante. Nie wejdziecie do żadnej restauracji, a jeśli wam się uda, to i tak nikt was porządnie nie obsłuży, bo nie będzie miał czasu. Zedrą z was okropne ceny, bo za wakacje w sierpniu trzeba cierpieć. Nie rozumiem, czego wszyscy się tu pchają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament