Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie zawsze dokonuje się zamiana

30 października 1998 | Ekonomia | TŚ

FINANSOWANIE INWESTYCJI

Obligacje zamienne

Nie zawsze dokonuje się zamiana

Kielecka spółka budowlana KPBP BICK musiała wykupić część wyemitowanych przed dwoma laty obligacji zamiennych. Zdarzenie to pokazuje, co może przytrafić się innym emitentom takich papierów w sytuacji, gdy kurs wymiany obligacji na akcje nie będzie atrakcyjny w stosunku do kursu giełdowego papierów spółki.

Mniej więcej przed dwoma laty bardzo popularnym instrumentem stały się obligacje zamienne. Szczególną zachętą było powodzenie emisji obligacji Optimusa, która w całości została zamieniona na akcje.

KPBP BICK, kielecka spółka budowlana, musiała wykupić prawie 60 proc. wyemitowanych obligacji, gdyż nie wszyscy ich posiadacze zdecydowali się na konwersję tych papierów na akcje spółki, uznając prawdopodobnie, że różnica między cenę wymiany obligacji na akcje a ceną rynkową jest zbyt niska. W dniu wymiany -- 8 października -- kurs rynkowy akcji spółki wynosił 17 zł 10 gr, a cena...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament