Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radny z prawej ręki

30 października 1998 | Kraj | MM

Krzysztof Szymański 60 głosów, Jerzy Makowski 60 głosów. Do rady wchodzi. ..

Radny z prawej ręki

MICHA ł MAJEWSKI W noc po głosowaniu panie z Urzędu Gminnego wysyłały bioprądy w stronę pokoju komisji wyborczej. To były bioprądy potrzebne panu Szymańskiemu. Nie pomogły. Przewodnicząca poprosiła o kopertę z prawej ręki. I wyciągnęła pana Makowskiego.

O tym losowaniu zrobiło się głośno przez niefortunny tytuł notatki zamieszczonej cztery dni po wyborach w lokalnym "Głosie Słupskim". Chociaż korespondent gazety w Człuchowie dał tytuł "Orzeł czy reszka? " to w 12-wersowej informacji nie ma mowy o tym, że o miejscu w radzie decydował rzut monetą. Potem zadziałała zasada głuchego telefonu, Polska Agencja Prasowa wzięła sprawę poważnie i rozesłała po kraju depeszę, że w Człuchowie rzucali monetą w sprawie miejsca w Radzie Gminy.

Znowu sukces

Kiedy ludzie w Jęcznikach dowiedzieli się, że PGR-owskie osiedle wystawiło trzech kandydatów, pomyśleli o jakimś konkurencie. Dokładniej o Jerzym Makowskim. Makowski, właściciel 40-hektarowego gospodarstwa, jest zdecydowany, można powiedzieć nawet, że trochę porywczy. Kiedy mówi o cenach mięsa, nawozach, stanie rolnictwa i Leszku Balcerowiczu słychać go...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament