Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kłopoty z interpretacją

30 października 1998 | Ekonomia | LB

Jak tworzyć rachunek rezerwowy

Kłopoty z interpretacją

LESZEK BUCIOR

Podstawową zasadą, na której oparty został nowy system ubezpieczeń społecznych zakładający kapitalizację składki, jest zapewnienie należytej ochrony interesów członków otwartych funduszy emerytalnych. Z uwagi na szczególną społeczną doniosłość regulacji zawartych w ustawie o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, a także mając na uwadze obowiązkowy charakter nowego systemu, ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie wielu mechanizmów, które mają zapewnić należytą ochronę interesów członków funduszu. W szczególności chodzi o zagwarantowanie odpowiedniego bezpieczeństwa aktywom, zgromadzonych przez członków funduszy w ciągu całego okresu ich działalności zawodowej.

Jednym z ważniejszych mechanizmów, gwarantujących bezpieczeństwo środków zgromadzonych w ramach tzw. II filaru nowego systemu, są ustawowe regulacje dotyczące normatywnej minimalnej wymaganej stopy zwrotu, a także -- będące konsekwencją tych uregulowań -- przepisy o zasadach pokrywania powstałego niedoboru. Wysokość minimalnej wymaganej stopy zwrotu jest uzależniona od wysokości średniej ważonej stopy zwrotu wszystkich otwartych funduszy za okres 24 miesięcy, która jest podawana do publicznej wiadomości przez prezesa Urzędu Nadzoru nad...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament