Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarobić na polisie

30 października 1998 | Moje Pieniądze | EW

OSZUSTWA UBEZPIECZENIOWE

Liczba wyłudzanych odszkodowań jest niemała, choć nikt jej nie umie określić

Zarobić na polisie

Przekupią agenta, sfingują wypadek, "zorganizują" kradzież, ubezpieczą wrak, podmieniając na chwilę tablice rejestracyjne. Na koszt firmy ubezpieczeniowej wyremontują pół auta po drobnej stłuczce. Są niezwykle pomysłowi, gdy postanowią oszukać towarzystwo. Najwięcej pieniędzy wyłudzają kierowcy, którzy upozorowali wypadki, oraz właściciele warsztatów, którzy zawyżają koszty naprawy uszkodzonego pojazdu. Tak przynajmniej oceniają to fachowcy.

-- Trudno jednak określić liczbę wyłudzonych odszkodowań. Niektóre statystyki wskazują na 10 procent, a inne na 30 procent. W obu przypadkach oznacza to niemałe kwoty -- mówi Zbigniew Napieraj, dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych w Polisie.

Dlatego też firmy bronią się przed oszustami i to coraz skuteczniej. Wiele z nich tworzy policję ubezpieczeniową. Poznaje na wylot pomysły naciągaczy. -- Praktycznie od razu widać, kiedy klient próbuje nas oszukać -- mówi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament