Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

30 października 1998 | Ekonomia | PW KS

SESJA

Po obniżeniu stóp procentowych

Informacje

Tak jak można się było spodziewać podczas wczorajszej sesji doszło do zahamowania spadków. Chociaż większość spółek potaniała, to jednak utrzymanie kursów tzw. blue chips, czyli spółek o największej kapitalizacji, spowodowało, że praktycznie nie doszło do zmian wartości indeksów. W IG 20 nawet nieznacznie wzrósł.

Prawdopodobnie przyczyną zahamowania spadków była środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej obniżająca stopy procentowe. Nie spowodowała ona gwałtownej reakcji rynku, ponieważ możliwość obniżenia stóp procentowych rynek zdyskontował już na początku tego tygodnia. Spadek wartości obrotów oraz niewielka podaż oraz przewaga popytu w trakcie dogrywek każe sądzić, że rynek na najbliższych sesjach powróci do wzrostu. Z analizy technicznej wynika, że fala wzrostowa może zatrzymać się na poziomie WIG w okolicach 14 tys. punktów. Czternaście spółek zanotowało minima kursowe.

NFI

Wartość indeksu NIF spadła o pół procent do 59, 90 punktu. Kryzys na tym rynku pogłębia się. Wystarczy spojrzeć na wartość obrotów. Podczas wczorajszej sesji wyniosły one zaledwie 665 tys. zł. Nie zmienił się natomiast kurs powszechnych świadectw udziałowych. . Cena tego papieru zatrzymała się na poziomie 56...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1531

Spis treści
Zamów abonament