Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co dzieli Platformę i PSL

13 listopada 2007 | Kraj | Anna Gielewska Bernadeta Waszkielewicz
Obaj jesteśmy zainteresowani stworzeniem dobrego, partnerskiego układu – mówił po wyborach o współpracy z Waldemarem Pawlakiem Donald Tusk (na zdj. 5 listopada w Sejmie)
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Rzeczpospolita
Obaj jesteśmy zainteresowani stworzeniem dobrego, partnerskiego układu – mówił po wyborach o współpracy z Waldemarem Pawlakiem Donald Tusk (na zdj. 5 listopada w Sejmie)

Trudne sprawy partie odkładają na później. Terminu jednak nie podają

Dzisiaj ma się odbyć kolejne spotkanie Tusk – Pawlak, na którym liderzy mają rozstrzygnąć ostatnie kwestie sporne. PO i PSL deklarują, że koalicja jest już prawie dopięta. Umowa zostanie podpisana najpóźniej w czwartek.

Nie ma kwestii spornych? Są. Jak zapowiedział Waldemar Pawlak w „Rz”, będą negocjowane aż do skutku albo zostaną odłożone na później. – Nie chcemy na starcie rzucać obietnic, a później się z nich wycofywać. Nikt z niczego nie rezygnuje, tylko konsekwencje paru rzeczy trzeba przedyskutować. Zapisaliśmy, że jeśli teraz nie jesteśmy przekonani do jakiegoś rozwiązania, to odłożymy to na później – mówi Janusz Piechociński, poseł PSL.

Zdaniem ludowców strony osiągnęły porozumienie m.in.w kwestii podatków, bonów edukacyjnych i ordynacji wyborczej. Podobno to właśnie silniejszy koalicjant, czyli PO, ustąpił z najradykalniejszych pomysłów. Np. zamiast podatku liniowego zgodził się na uproszczenie systemu. – Spór o podatki był krótki. Przedstawiliśmy też Platformie argumenty na rzecz ordynacji gwarantującej pluralizm i osiągnęliśmy konsensus – mówi Eugeniusz Grzeszczak, negocjator ludowców. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przyznał,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 7862

Spis treści
Zamów abonament