Na poprawę konkurencyjności
W ramach „Narodowej strategii spójności” na inwestycje w województwie przewidziano 2 mld euro. Inwestycje z Lubelszczyzny znalazły się także na listach projektów indywidualnych w programach „Infrastruktura i środowisko” oraz „Innowacyjna gospodarka”.
W latach 2007 – 2013 Polska uzyska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Spójności 67,3 mld euro. Oznacza to, że do naszego kraju trafi ponad 20 proc. funduszy UE na wyrównywanie różnic rozwojowych między poszczególnymi regionami Unii. Jesteśmy największym beneficjentem, co powoduje, że skuteczność realizacji polityki spójności będzie w dużym stopniu oceniana przez pryzmat zmian zachodzących w naszym kraju.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego opracowało kompleksowy plan działania – „Strategię rozwoju kraju na lata 2007 – 2015”. To, w jaki sposób będziemy dążyli do osiągnięcia celów nakreślonych w strategii oraz jak wykorzystamy wspomniane 67,3 mld unijnych euro, jest określone w „Narodowej strategii spójności 2007 – 2013”.Głównym jej celem jest znaczące podniesienie jakości życia mieszkańców Polski i osiągnięcie spójności gospodarczej z innymi krajami UE. Do 2013 r. gospodarka polska powinna stać się innowacyjna dzięki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta