Mało chętnych, wysokie ceny
Popularność, jaką jeszcze kilka lat temu cieszyły się mieszkania dwupoziomowe, zniknęła już chyba bezpowrotnie. Pośrednicy narzekają, że sprzedać taki lokal nie jest dziś łatwo
Na mieszkanie dwupoziomowe trudno znaleźć amatora, o ile nie mówimy o apartamencie z prawdziwego zdarzenia czy penthousie.
– Klienci wolą dziś kupić mieszkanie na jednym poziomie, ale na większej powierzchni. Dwupoziomowe lokale są powszechnie uważane za uciążliwe – twierdzi Waldemar Oleksiak, dyrektor działu badań i analiz w firmie Emmerson.
Zdaniem pośredników rozplanowanie powierzchni na jednym poziomie jest efektywniejsze. – Ponadto co to za frajda mieć namiastkę domu, czyli schody w bloku wielorodzinnym i za własne pieniądze kupować sobie konieczność codziennej wspinaczki – pyta się Tomasz Lebiedź z agencji Lebiedź i Lebiedź.
Niewygodny rozkład
Jak zapewnia Agnieszka Łękarska z biura Kapica Nieruchomości, popularność lokali dwupoziomowych zmalała również ze względu na wysokie stawki metra kwadratowego mieszkań.
– Cena dużego, ponad 100-metrowego lokum o dwóch poziomach jest porównywalna z kosztem zakupu niewielkiego segmentu. A wiadomo, że każdy woli własny domek niż mieszkanie w bloku. Nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta