Podawanie wysokości pensji w ofertach pracy to na zachodzie standard
Pracodawcom coraz częściej zależy na tym, aby utrzymać za wszelką cenę już nie tylko najlepszych, ale w ogóle chętnych do pracy. Mimo to informacje o zarobkach przy rekrutacji skrzętnie ukrywają
Jeszcze przed kilkunastoma miesiącami sama oferta zatrudnienia na umowę o pracę była na tyle rzadka, że wielu poszukujących pracy nie zwracało uwagi na wysokość zarobków. Dlatego szczegółową informację dotyczącą warunków zatrudnienia pracodawcy zostawiali na koniec rekrutacji. Teraz sytuacja się zmienia.
Zamień na umowę stałą
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na chęć zatrudnienia czy pozostania u dotychczasowego pracodawcy jest wysokość otrzymywanych świadczeń. Mimo wielkiej trudności ze znalezieniem chętnych do pracy firmy nadal unikają podania informacji o proponowanych zasadach zatrudnienia. Po omówieniu bardzo szczegółowych zadań i predyspozycji oczekiwanych od kandydata dane o oferowanych mu warunkach są mniej niż skromne.
>przykład 1
Tak często brzmią oferty pracy:
1. pomożemy ci rozwijać umiejętności w zakresie wprowadzania i promowania nowych kolekcji, zarządzania, organizowania szkoleń i profesjonalnej obsługi klientek,
2. oferujemy:
- otwartą i przyjazną kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa,
- możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku,
- możliwość współpracy z wysokiej klasy specjalistami,
- atrakcyjne warunki zatrudnienia,
3. oferujemy:
- odpowiedzialną, pełną wyzwań pracę w dynamicznym zespole,
-...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta