Łazienka z widokiem na Pałac Kultury
Okna w łazienkach trafiają się w ofertach stołecznych agencji nieruchomości najczęściej w nowym albo przedwojennym budownictwie. Deweloperzy planują widne łazienki w dużych apartamentach, ale coraz częściej również w mniejszych mieszkaniach
Światło dzienne podczas kąpieli przed wojną było standardem. Potem PRL-owscy projektanci zamienili łazienki na ciemne schowki. Dziś okna w tych pomieszczeniach wracają do łask.
Widne znaczy atrakcyjne
Andrzej Adamczyk z agencji Maxon Nieruchomości mówi, że widne łazienki to duży plus mieszkania. – Przede wszystkim można je otworzyć i poprawić wentylację pomieszczenia. Poza tym dostęp światła dziennego sprawia, że mieszkańcy mają niższe rachunki za prąd. Nie muszą przez cały dzień palić światła – mówi pośrednik. W jego agencji zdarzają się lokale z widnymi łazienkami, najczęściej w starych przedwojennych kamienicach lub w nowych apartamentowcach. W ofercie tej agencji było m.in. do sprzedania mieszkanie przy ul. Glogera na Ochocie. Lokal położony był na piątym piętrze. A osoba, która brała kąpiel, mogła z wanny podziwiać Pałac Kultury i Nauki.
– Okna w pokojach kąpielowych to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta