Nawet jeśli zatrudniasz pracownika na krótki czas, musisz o niego odpowiednio zadbać
Pracownik tymczasowy z założenia będzie pracował w naszej firmie krótko. Mimo to pracodawca ma względem niego wiele obowiązków, z których musi się wywiązać
Nie zawsze pracodawca potrzebuje osoby na stałe. Okres urlopowy, dłuższa nieobecność zatrudnionego w pracy to sytuacje, gdy można skorzystać z pracy tymczasowej.
Praca w trójkącie
Praca pracownika tymczasowego opiera się na specyficznej konstrukcji. Wymaga bowiem zaangażowania trzech stron: agencji pracy tymczasowej, pracownika tymczasowego oraz pracodawcy użytkownika, które zawierają ze sobą umowy. Tak naprawdę właściwym pracodawcą jest agencja pracy tymczasowej. To z nią pracownik zawiera umowę o pracę.
Taka umowa powinna m.in. określać strony, rodzaj umowy i datę jej zawarcia oraz wskazywać pracodawcę użytkownika i ustalony okres wykonywania na jego rzecz pracy tymczasowej. Czas trwania umowy jest zawsze znany. Jest bowiem zawierana na czas określony albo na czas wykonywania określonej pracy.
Zatem agencja rekrutuje i zatrudnia pracownika tymczasowego, który pracuje na rzecz pracodawcy użytkownika, korzystającego z pracy pracownika,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta