Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W umowie na zastępstwo trzeba przewidzieć możliwość jej wypowiedzenia

19 listopada 2008 | Gazeta prawa i podatków | Ryszard Sadlik

Podpisanie umowy na zastępstwo pozwala pracodawcy zatrudnić nową osobę dokładnie na czas nieobecności w pracy stałego pracownika

Zdarza się jednak, że ten nowy pracownik nie spełnia oczekiwań i pracodawca chce z nim szybko rozwiązać umowę o pracę. Jest to możliwe do zrealizowania w drodze wypowiedzenia umowy o pracę. Dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę na zastępstwo przewiduje art. 331 kodeksu pracy. W przepisie tym ustanowiono możliwość rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas nieobecności w pracy innego pracownika za wypowiedzeniem wynoszącym trzy dni robocze. Oznacza to, że umowa o pracę zawarta na zastępstwo innego pracownika może być jednostronnie rozwiązana już po trzech dniach wypowiedzenia. Przy czym wypowiedzenie to może być złożone przez każdą ze stron. Jest to unormowanie bardzo ułatwiające rozwiązanie umowy na zastępstwo i pozwalające zwłaszcza pracodawcom na bardzo szybkie pozbycie się pracownika, który nie spełnia ich oczekiwań.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8171

Spis treści
Zamów abonament