Po godzinach w poniedziałek
Obiektywy wycelowane w zmiany
Dwie pełne dynamicznych zmian społecznych dekady, 33 artystów, którzy zapisywali je swoimi obiektywami, i 150 prac, które są tego dokumentacją. Wszystko, co najważniejsze, w brytyjskiej fotografii od późnych lat 60. do końca lat 80. zostanie pokazane na otwierającej się dziś wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej.
Tytuł ekspozycji „Nie ma czegoś takiego jak społeczeństwo” to parafraza słynnej wypowiedzi Margaret Thatcher. Zorganizowana została z okazji 70. rocznicy British Council w Polsce, jest ciekawą próbą stworzenia nowego obrazu epoki, w której Wielka Brytania przechodziła liczne niepokoje, konflikty i przemiany. Narracja rozpoczyna się w 1967 r., kiedy to popart ugruntował miejsce fotografii w kulturze masowej, prowadzi przez lata 70., kiedy twórcy tacy jak Tony Ray-Jones obrazowali komiczne absurdy hierarchii klasowej, i dochodzi do lat 80., gdy fotograficy pokroju Iana Dobbie’ego wyrażali w swych miejskich pejzażach rozczarowanie bieżącą polityką. Wystawa czynna będzie do 11 stycznia 2009 r.
Ul. Jazdów 2, tel. 022 625 05 22, wernisaż godz. 18.
Wirtuoz gry na falach Martenota,elektroinstrumencie sprzed 80 lat
W Studiu im. Lutosławskiego z Polską Orkiestrą Radiową wystąpi dziś Bruno Perrault. Francuski muzyk uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta