Jest tylko wino marki Lech-Pol
Firma Lech-Pol nie udowodniła, że używała swojego znaku dla innych alkoholi poza winem. Wygaszenie go w tej części było zatem prawidłowe – potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Lech-Pol Mariusz Lech z Łasku wystąpiło o unieważnienie znaku Lech Wódka Fabryki Wódek Polmos Łańcut SA. Przedsiębiorstwo to przeciwstawiło swoje wcześniejsze znaki Lech-Pol oraz Mariusz Lech, zastrzeżone ogólnie na napoje alkoholowe (kl. 33). Zarzuciło, że znak Polmosu koliduje z jego znakami.
W odpowiedzi na to Polmos Łańcut wystąpił o stwierdzenie wygaśnięcia wspomnianych znaków z powodu nieużywania ich na rynku (co najmniej przez pięć lat) dla innych alkoholi poza winem.
Urząd Patentowy zastosował art. 166 prawa własności przemysłowej. Przepis ten mówi, że znak towarowy nie może być unieważniony na tej podstawie, że jest podobny do wcześniejszego znaku, jeżeli ten ostatni nie był używany (w podanym wyżej czasie). Przy czym zarzut nieużywania znaku należy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta