Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szef nie uniknie współdziałania z policją i prokuraturą

02 kwietnia 2010 | Dobra firma | Tomasz Poznański

Pracodawcy muszą pomagać organom ścigania. Dlatego bez powodu nie odmówią odpowiedzi na ich pytania. Kierując takie prośby, instytucje te muszą jednak szanować prawa przedsiębiorców

Udzielanie pomocy organom ścigania w prowadzonych przez nie postępowaniach to naturalna powinność każdego, kto ma wiedzę mogącą przyczynić się do wyjaśnienia sprawy związanej z popełnieniem przestępstwa. U pracodawców posiadane informacje istotne dla prokuratury czy policji udostępnione na ich żądanie mogą jednak naruszać tajemnicę przedsiębiorstwa.

To obowiązek

Ustawa z 9 maja 2007 r. o zmianie kodeksu postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (DzU nr 99, poz. 664) do art. 15 kodeksu postępowania karnego wprowadziła § 3.

Stanowi on, że osoby prawne lub jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, inne niż instytucje państwowe i samorządowe, a także osoby fizyczne mają obowiązek udzielać pomocy na wezwanie organów prowadzących postępowanie karne w zakresie i w terminie przez nie wyznaczonym, jeżeli bez tej pomocy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8589

Spis treści
Zamów abonament