Po zasiłku słaba ochrona przed utratą posady
Kobiecie, której ZUS odmówił wydłużenia świadczenia rehabilitacyjnego można dać wypowiedzenie już pierwszego dnia po powrocie do pracy . Zachowa ono ważność, nawet jeśli za rok sąd przyzna zwolnionej rację
Przyznając świadczenie rehabilitacyjne po dłuższej przerwie od poprzednio wypłacanego, sąd potwierdza, że w chwili złożenia wypowiedzenia pracownica powinna przebywać na tym świadczeniu.
A w konsekwencji objęta jest ochroną przed rozwiązaniem stosunku pracy, zgodnie z art. 41 w związku z art. 53 kodeksu pracy.
Mimo to wręczone w tych okolicznościach wymówienie jest skuteczne – uznał Sąd Najwyższy w wyroku z 5 maja 2010 r. (II PK 343/09).
Po chorobowym wymówienie
Marta W. była etatowym kierownikiem działu marketingu spółki z o.o. Po urazie kręgosłupa musiała przejść długie leczenie. Po zakończeniu okresu zasiłkowego ZUS przyznał jej świadczenie rehabilitacyjne na dwa miesiące, do 27 grudnia 2007 r. Nie czując się dobrze, ubiegała się o przedłużenie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta