Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z kawiarni na ulice

18 listopada 2010 | Publicystyka, Opinie | Artur Bazak
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: Fotorzepa

Modne dziś w Polsce środowisko lewicowe zaczyna torować drogę przemocy. „Krytyka Polityczna”, której redaktorzy i współpracownicy głoszą takie poglądy, powinna być więc traktowana jako potencjalne zagrożenie dla demokracji – ostrzega publicysta

11listopada na ulicach Warszawy starły się dwie manifestacje, które zorganizowano z okazji Święta Niepodległości. Z przekazów medialnych wynikało, że zamieszki zostały wywołane przez skrajnych faszystów i broniących otwartej, tolerancyjnej demokracji antyfaszystów.

Dużo już powiedziano o tzw. faszystach i faszystowskim zagrożeniu, jakie rzekomo grozi Polsce. Dlatego warto postawić kilka pytań. Kto się kryje pod tymi medialnymi etykietkami? Czy w Polsce mamy do czynienia z walką sił ciemnych (faszyzmu) z siłami postępu (antyfaszyzmu)? I kto naprawdę nawołuje do przemocy?

Bić się czy nie bić

By przeszkodzić marszowi koalicji ruchów prawicowych i narodowych zawiązało się Porozumienie 11 Listopada. „W tym roku zmobilizowali się przeciwko marszowi ONR już nie tylko młodzi anarchiści. W Porozumieniu 11 Listopada zwołanym, by przeszkodzić narodowcom, są najróżniejsze organizacje – od stowarzyszenia MaMa walczącego o prawa matek do nobliwej Otwartej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8780

Spis treści
Zamów abonament