Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

02 października 1996 | Świat | PK

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

Rada Bezpieczeństwa zniosła sankcje wobec nowej Jugosławii

Obradująca w Nowym Jorku Rada Bezpieczeństwa ONZ postanowiła znieść obowiązujące od 1992 r. sankcje, nałożone na nową Jugosławię (Serbia i Czarnogóra) oraz Serbów z Bośni i Hercegowiny. Tymczasem, jak oznajmił wczoraj Pentagon, stacjonujące w Bośni oddziały amerykańskie pozostaną tam do marca przyszłego roku -- podała agencja AFP. Będą stanowiły część nowych sił, których zadaniem stanie się nadzorowanie wycofywania IFOR -- dotychczasowych międzynarodowych sił pokojowych.

NATO: Rumunia zabiega o przyjęcie wpierwszym etapie

Rumunia ponownie wyraziła we wtorek nadzieję, że zostanie przyjęta do sojuszu atlantyckiego w pierwszej grupie nowych członków -- podała AFP. Prezydent Ion Iliescu wystosował list do prezydenta USA Billa Clintona, w którym stwierdza, że liczy na poparcie Waszyngtonu w osiągnięciu tego priorytetowego celu rumuńskiej polityki zagranicznej -- ujawniła agencja Rompres. Z kolei premier Danii, Poul Nyrup Rasmussen, powiedział we wtorek, że NATO powinno zostawić otwarte drzwi dla państw, które nie wejdą w pierwszej kolejności do sojuszu. Zabierając głos w parlamencie, szef socjaldemokratycznego rządu podkreślił, że dla Danii jest rzeczą istotną, by republiki nadbałtyckie (Litwa, Łotwa i Estonia) nie zostały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament