Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Józef Wierzbicki

02 października 1996 | Moja Kariera | AK

Sylwetki biznesu

Józef Wierzbicki

Wierzbicki jest entuzjastą produktywności. Wcześniej dyrektor państwowego Polmo w Łomiankach pod Warszawą, a obecnie jego prezes, wprowadził japońskie zasady pracy i twierdzi, że się sprawdzają. Odpowiada mu sytuacja, gdy "jedyną stałą rzeczą w przedsiębiorstwie są ciągłe zmiany". Dzięki temu modernizowane obecnie Polmo zmienia się w nowoczesną firmę rynkową.

Zakład w Łomiankach ma tradycje przedwojenne, był wtedy prywatną firmą. Upaństwowiony w latach sześćdziesiątych przyjął nazwę Fabryka Wyrobów z Proszków Spiekanych. Tutaj właśnie, tuż przy szosie do Gdańska i 10 km od magazynów warszawskiej FSO, ulokowano produkcję detali do fiata 125.

To obecnie największy zakład w Polsce i liczący się w Europie przetwarzający proszki żelaza. W tym roku przerobi ich ponad 1000 ton - na koła zębate, części do amortyzatorów, łożyska samosmarujące. Zakład specjalizuje się m. in. w wytwarzaniu wyłączników i przełączników do wszystkich samochodów produkowanych w Polsce. Łącznie oferuje 250 wyrobów.

Wierzbicki trafił tu, jak mówi, przez przypadek. Po studiach na Politechnice Warszawskiej ( absolwent - 1978 rok) , pełnomocnik do spraw zatrudnienia wyszukał mu zakład potrzebujący...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament