Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zakwestionowana podróż w czasie

02 października 1996 | Media, Internet | BM

Koncesje telewizyjne Canal Plus

Zakwestionowana podróż w czasie

Beata Modrzejewska

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesje Canal Plus, uchyloną -- razem zkoncesją TV Wisła -- przez Naczelny Sąd Administracyjny. Marek Jurek, członek KRRiTV, ma wątpliwości, czy w ogóle -- w świetle polskiego prawa -- Canal Plus mógł kiedykolwiek otrzymać koncesję. Wyrok w tej sprawie, jego zdaniem, mógłby wydać NSA lub Trybunał Konstytucyjny. Marek Jurek mówi, że Rada, której sąd nakazał się cofnąć do pierwszego procesu koncesyjnego do sytuacji z 1994 roku, zrobiła to tylko w części, ignorując swoje własne rozstrzygnięcia z tamtego roku, które nie dopuszczały na rynek telewizji kodowanych, jako nie spełniających warunku "powszechnej dostępności". Canal Plus jest kanałem kodowanym.

-- Argumenty Marka Jurka podważają podstawy koncesji Canal Plus, a takich zastrzeżeń nie zgłaszali nawet zawiedzeni wnioskodawcy, którzy zaskarżyli koncesję do NSA. Sam sąd też nie podnosił tej kwestii -- stwierdza Bolesław Sulik, przewodniczący KRRiTV.

-- Sąd zapewne nie dysponował dokumentami, do jakich ja mam dostęp, nie zestawił dat, sprzecznych decyzji Rady -- wyjaśnia Marek Jurek. -- Nie kwestionuję procedur koncesyjnych, bronię prawa -- dodaje.

Kryteria młodsze o dwa lata

Przed...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament