Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadrabianie opóźnień

02 października 1996 | Świat | MT

Japonia -- Ameryka Łacińska

Nadrabianie opóźnień

Pochodzenie prezydenta Alberto Fujimoriego było zapewne jednym z powodów, dla których ponad jedna trzecia kredytów, jakie premier Japonii Ryutaro Hashimoto obiecał ostatnio krajom Ameryki Łacińskiej, przypadła właśnie Peru. Otrzyma ono prawie 600 mln dolarów na rozwój infrastruktury i ochronę środowiska (Meksyk i Brazylia po ok. 500 mln, a Chile kilkaset tysięcy) . Od roku 1990, gdy Fujimori został szefem państwa, Japończycy przyznali temu krajowi 900 mln dolarów w formie pomocy lub programów współpracy. Peruwiański prezydent odwiedzał Japonię pięciokrotnie. Za cel pierwszej oficjalnej wizyty zagranicznej wybrał Tokio, a nie Waszyngton, zrywając z obyczajami swych poprzedników.

Premier Hashimoto odbył niedawno 10-dniową podróż po Ameryce Łacińskiej, podczas której odwiedził Meksyk, Chile, Brazylię, Peru i Kostarykę. Z powodu politycznej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament