Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chorwackie Toplice przez cały rok

02 października 1996 | Gazeta | EZ

Nie tylko plaże Adriatyku

Chorwackie Toplice przez cały rok

Dla Polaków największą atrakcją turystyczną Chorwacji pozostaje wybrzeże Adriatyku. Tymczasem Austriacy, Niemcy, Włosi, a nawet Węgrzy chętnie odwiedzają północną i środkową Chorwację, chwaląc sobie inne jej bogactwo, jakim są gorące źródła lecznicze. Znane już legionistom rzymskim, którzy lizali tu rany po kolejnych kampaniach, od XIX wieku funkcjonujące jako kąpieliska, a dziś obudowane sanatoriami, hotelami i basenami, stanowią miejsca całorocznego wypoczynku.

Stubicke Toplice, Krapinske Toplice, Tuheljske, Sutinske, Semnicke czy Varażdinske Toplice ze względu na fantastyczne położenie w malowniczym lesisto-górzystym krajobrazie są jednocześnie świetną turystyczną bazą wypadową. A że okolica słynie z licznych zabytkowych, XVII- i XVIII-wiecznych dworków, pałacyków i warownych zameczków, nic dziwnego, że turystów ściąga tu coraz więcej. Niektórzy przyjeżdżając do wód, zwiedzają przy okazji, inni kąpiele traktując profilaktycznie, nastawiają się na wycieczki. Tylko Polaków jak na lekarstwo....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament