Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Woda z kopalni

02 października 1996 | Ekonomia | RB

Aquakonrad SA

Woda z kopalni

1 października rozpoczęła działalność gospodarczą spółka Aquakonrad, powołana przez Polską Miedź i gminy Lubin oraz Miłkowice w celu zagospodarowania wysokiej jakości wody ze zlikwidowanej kopalni miedzi Konrad w Iwinach (ok. 30 km na zachód od Legnicy) . Za rok na rynku pojawi się woda mineralna z kopalni Konrad, a do roku 2003 ma zostać zakończona inwestycja wodociągowa, zapewniająca zaopatrzenie gmin Lubin, Miłkowice i Polkowice w wysokiej jakości wodę pitną. Zagospodarowanie wód Konrada będzie unikalnym w Polsce przedsięwzięciem w zakresie gospodarczego wykorzystania wód kopalnianych. W Europie Zachodniej wykorzystywane jest gospodarczo ok. 30 proc. tych wód.

Kopalnia Konrad, jedna z czterech kopalń należących do Polskiej Miedzi, znajduje się w tzw. starym zagłębiu, gdzie eksploatacja miedzi była prowadzona już w czasach niemieckich. Wydobycie miedzi zakończono w Konradzie w 1987 roku, gdy stało się ono ekonomicznie nieopłacalne. Od tego czasu kopalnia znajduje się w stanie likwidacji....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament