Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosyjskie akcenty

02 października 1996 | Ekonomia | ZK

Rynek długów

Rosyjskie akcenty

Rosyjskie akcenty po raz kolejny zdominowały tydzień na rynku długów krajów rozwijających się. Na rynku euroobligacji inwestorzy spekulowali na temat terminu ogłoszenia ratingu dla Rosji przez trzy wiodące światowe agencje oraz przyznanych przez nie ocen ryzyka kredytowego rosyjskich papierów. Na rynku wtórnym długów nominowne w dolarach obligacje Wnieszekonombanku oraz papiery rosyjskiego ministerstwa finansów zyskiwały w cenie wraz z kolejnymi komunikatami dotyczącymi operacji serca prezydenta Borysa Jelcyna.

Rynek euroobligacji krajów z grupy emerging markets zaliczył udany tydzień. Większość papierów zdrożała i to w sposób często zaskakujący. Jednak uwaga inwestorów koncentrowała się na wypowiedziach rosyjskich przedstawicieli ministerstwa finansów, którzy oświadczyli, że w najbliższych dniach oczekują ogłoszenia ocen agencji ratingowych. Rating odnosi się do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament