Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mirosław Pietrewicz ministrem skarbu

02 października 1996 | Gazeta | EC KG

Wiesław Kaczmarek nadal prywatyzuje

Mirosław Pietrewicz ministrem skarbu

Mirosław Pietrewicz z PSL, dotychczasowy szef CUP, wicepremier, otrzymał wczoraj od prezydenta nominację na ministra skarbu państwa. Nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu, w czasie tej samej uroczystości, premier wręczył Wiesławowi Kaczmarkowi z SLD, dotychczasowemu ministrowi przekształceń własnościowych.

Zmiany personalne są wynikiem reformy centrum administracyjnego.

Minister Kaczmarek będzie "koordynował zadania dotyczące prywatyzacji, w tym prywatyzacji kapitałowej, restrukturyzacji oraz programu NFI" -- poinformował Antoni Styrczula, rzecznik prezydenta. Powiedział, że Kaczmarek z Pietrewiczem zawarli między sobą pisemną umowę. Pietrewicz ma sprawować "nadzór merytoryczny" i odpowiadać "przed prezydentem, parlamentem i przed Bogiem" -- a decyzje w sprawie prywatyzacji podejmował będzie Kaczmarek. Aleksander Kwaśniewski życzył obu, aby dobrze układała im się współpraca.

Jeszcze w poniedziałek Kaczmarek zapowiadał, że nie przyjmie oferty. -- Prezydent go namówił -- utrzymuje rzecznik prezydenta.

Były kandydat na premiera

O Mirosławie Pietrewiczu stało się głośno kilka miesięcy temu, podczas kryzysu gabinetu Józefa Oleksego. PSL zaproponowało go wówczas na premiera rządu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament