Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Janusz Lewandowski jako podejrzany

02 października 1996 | Gazeta | JS

Zarzuty prokuratury

Janusz Lewandowski jako podejrzany

Krakowska Prokuratura Wojewódzka postawiła wczoraj zarzuty dopuszczenia do szkód i poświadczenia nieprawdy przy zmianach własnościowych w Techmie i Krak Chemii Januszowi Lewandowskiemu, byłemu ministrowi przekształceń własnościowych. Podejrzany odmówił składania wyjaśnień, a zarzuty prokuratury nazwał absurdalnymi i wymierzonymi w prywatyzację kapitałową z udziałem polskiego kapitału.

Przed budynkiem prokuratury J. Lewandowskiego witała pikieta Unii Wolności z dwoma transparentami: "Co z Wołominem, Sekułą, Olinem" i "Prywatyzacja <<TAK>>". W prokuraturze przebywał około godziny, po czym zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową.

Małgorzata Wilkosz-Śliwa, rzecznik prasowy Prokuratury Wojewódzkiej, poinformowała, że Lewandowskiemu przedstawiono zarzuty z art. 1 § 1 i 3 ustawy o ochronie obrotu gospodarczego, za co grozi kara od 2 do 10 lat oraz o poświadczenie nieprawdy, czyli czyn z art. 266 § 1. Zdaniem rzeczniczki krakowskiej prokuratury postępowanie nieprzerwanie prowadzono od 9 października 1992 r, nie było nigdy umarzane ani zawieszane.

Jerzy Sadecki

Dokończenie 14

Dokończenie 1

Sygnałem do jego wszczęcia były raporty Urzędu Kontroli Skarbowej oraz NIK. Dotyczyły...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament