Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

02 października 1996 | Ekonomia | PR

KORPORACJE, PRZEDSIĘBIORSTWA

Informacje

UTC podwoi nakłady w Rosji

United Technologies Corp. zamierza podwoić w ciągu najbliższych lat wielkość inwestycji w Rosji ze 125 mln USD do 250 -- zapowiedział przedstawiciel amerykańskiej firmy mechanicznej w Moskwie. Jej filie Pratt and Whitney, Carrier, Hamilton Standard i Otis już działają w Rosji. Spółki j. v. zatrudniają ponad 10 tys. pracowników. (Reuter)

Ahold w Hiszpanii

Holenderska sieć dystrybucji żywności Royal Ahold i prywatna sieć Capabro SA z Barcelony postanowiły zawiązać spółkę j. v. (o równych udziałach) Store 2000, której pierwszym działaniem będzie wykupienie od hiszpańskiej grupy Alfaro SA 10 supermarketów w Madrycie. Zadaniem spółki będzie stworzenie sieci super- i hipermarketów w Hiszpanii (poza Balearami i Katalonią, gdzie działa Capabro) . Wartości transakcji nie ujawniono. Capabro posiada 90 punktów sprzedaży i zatrudnia 3500...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 875

Spis treści
Zamów abonament